دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ-بازاریابی دیجیتال-آرشیدا-arshidaco.com

دیجیتال مارکتینگ (بازاریابی دیجیتال)

بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ (digital marketing) به هر نوع بازاریابی محصولات و خدمات که از طریق ابزارهای دیجیتالی انجام می شود گفته می شود.

بازاریابی دیجیتالی صرفا از طریق اینترنت نیست بلکه همه ابزارهای دیجیتالی و الکترونیکی را شامل می شود.

بازاریابی دیجیتالی شامل بازاریابی رادیویی- تلفن مارکتینگ- تلویزیون مارکتینگ- بیلبوردهای الکترونیک- بازاریابی موتورهای جستجو و …. است.

دیجیتال مارکتینگ-بازاریابی دیجیتال-arshidaco.com

انواع روش های دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ به دو صورت آفلاین و آنلاین است. بازاریابی دیجتالی آفلاین مانند رادیو مارکتینگ، تلویزیون مارکتینگ، تلفن مارکتینگ، بیلبوردها و استرابوردهای الکترونیکی است.

تبلیغات آفلاین هدفمند نیست. فرض کنید در تاکسی نشسته اید و تبلیغات یک محصول خاص از رادیو را می شنوید شما به این محصول احتیاجی ندارید و فقط آن تبلیغ را می شنوید. هزینه تبلیغات آفلاین بسیار بالاست. هزینه یک دقیقه تبلیغ در تلویزیون بسیار زیاد است.

تبلیغات آنلاین

تبلیغات آنلاین در بستر اینترنت انجام می شود. SEM(Search Engine Marketing) مهم ترین نوع تبلیغات آنلاین است که شامل seo(search engine optimisation) و بهینه سازی سایت  و تبلیغات کلیکی(CPC)است. از انواع دیگر تبلیغات آنلاین ایمیل مارکتینگ،تبلیغات شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، بازاریابی محتوا و … است. تبلیغات آنلاین را می توان از طریق ابزارهای مختلف آنالیز کرد ولی تبلیغات آفلاین قابل آنالیز نیستند مثلا شما هرگز نمی فهمید چند نفر تبلیغات شما را دیده اند یا چند نفر از طریق آن تبلیغات محصول و خدمات مورد نظر شما را خریداری کرده اند.

انواع دیجیتال مارکتینگ-آرتا پردازه آرشیدا-ARSHIDACO.COM

اهمیت استفاده از بازاریابی دیجیتال

استفاده از روش های سنتی بازاریابی دیگر تقریبا منسوخ شده است. دیگر برای تبلیغ محصول و خدمات کسب و کارها کمتر کسی از کاتالوگ و تراکت و … استفاده می کند. این نوع تبلیغات هدفمند نیستند و هزینه زیادی از شما به هدر می رود. افراد کاتالوگ ها و تراکت ها را بدون مطالعه در سطل آشغال می اندازند. اما دیجیتال مارکتینگ از نوع تبلیغات هوشمند است و باعث افزایش فروش و در نتیجه افزایش درامد می شود.

همچنین دیجیتال مارکتینگ باعث برندینگ و معروف شدن برند شما نیز می شود.

انواع بازاریابی

در حالت کلی میتوان بازاریابی را به دو دسته تقسیم کرد: بازاریابی درونگرا یا اینباند مارکتینگ(Inbound Marketing) و بازاریابی برونگرا(outbound Marketing). در نوع بازاریابی درونگرا صاحب کسب و کار به سراغ مشتری می رود. در بازاریابی برونگرا مشتری به سراغ کسب و کار می رود.

دیجیتال مارکتینگ-بازاریابی درونگرا و برونگرا-ARSHIDACO.COM

بازاریابی دیجیتال ترکیبی از بازاریابی درونگرا و بازاریابی برونگرا است.

نقش دیجیتال مارکتینگ در یک کسب و کار

امروزه تمام کسب و کارها نیاز به دیجیتال مارکتینگ دارند. همه افراد امروزه احتیاجات خود را در گوگل سرچ می کنند بنابراین اگر کسب و کاری در فضای مجازی وجود نداشته باشد مثل این است که کلا وجود ندارد. امروزه داشتن یک سایت خوب از اولین ملزومات یک کسب و کار است. علاوه بر سایت می توانید در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی نیز به معرفی محصولات و خدمات خود بپردازید.

انواع کسب و کارهایی که از دیجیتال مارکتینگ استفاده می کنند:

اگر کسب و کار شما به گونه ای است که لازم است در تمام نقاط یک کشور یا حتی دنیا بازاریابی کنید دیجیتال مارکتینگ به کمک شما می آید. شما می توانید با تبلیغات در گوگل محصولات و خدمات خود را معرفی کنید و یا محصولات و خدمات خود را به فروش برسانید. تمامی کسب و کارها نیاز به استفاده از بازاریابی دیجیتال دارند.

دیجیتال مارکتینگ-بازاریابی دیجیتال-آرشیدا-arshidaco.com

آینده بازاریابی دیجیتال(دیجیتال مارکتینگ)

در مورد آینده بازاریابی دیجیتال، می‌توان انتظار داشت که شاهد افزایش مداوم و تنوع دستگاه‌های پوشیدنی در دسترس مصرف‌کنندگان باشیم. همچنین پیش‌بینی می‌شود که رسانه‌های اجتماعی به طور فزاینده‌ای در فضای B2B محاوره‌ای خواهند شد. محتوای ویدیویی برای اهداف بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) اصلاح می‌شود و بازاریابی ایمیلی حتی شخصی‌تر می‌شود.

«دیجیتال هسته اصلی همه چیز در بازاریابی امروزی است – از «یکی از کارهایی که بازاریابی انجام می دهد» به «کاری که بازاریابی انجام می دهد» تبدیل شده است.

برنامه ریزی، اجرا و بهینه سازی دیجیتال مارکتینگ

راه اندازی برنامه بازاریابی دیجیتالی خود را ابتدا با تعیین مخاطبان و اهداف خود آغاز کنید و سپس معیارهایی را برای اطمینان از اینکه همیشه در حال پیشرفت هستید، قرار دهید.

Digital marketing 9126649102 www.arshidaco.com

مرحله 1: مخاطبان خود را شناسایی و تقسیم بندی کنید. برای انجام این کار، شما باید ویژگی های جمعیت شناختی، فرموگرافی، و فنی آنها و همچنین نحوه رسیدگی به سوالات و نیازهای آنها را درک کنید.

مرحله 2: تعیین اهداف و استراتژی اندازه گیری. از اطلاعات مخاطبان برای تعیین پرسوناها استفاده کنید. معیارهای مهم شامل  کلیک‌ها، نرخ کلیک (CTR)، نرخ تعامل، نرخ تبدیل‌،  (CPL)، (eCPM) و همچنین معیارهای پس‌انداز مانند بازگشت سرمایه (ROI) است.

مرحله 3: تیم خود را هماهنگ کنید، اهداف همه را در میان بگذارید و نشان دهید که چگونه کانال های آنها با تصویر بزرگ بازاریابی دیجیتال مطابقت دارند.

مرحله 4: راه اندازی و بهینه سازی دیجیتال مارکتینگ را می توان برای کسب، پرورش، ایجاد وفاداری مشتری و برندسازی استفاده کرد. معیارها را مرتباً مرور کنید، بنابراین می‌توانید بدانید که در کجا عالی هستید و کجا به کار بیشتری نیاز دارید تا در این فضای پرتأثیر و پرتقاضا پیشرو شوید.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شود. اطفا سوالات خود را در قسمت نظرات مطرح نمایید.

 

مطالعه بیشتر

مطالعه بیشتر

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهخدماتپروژه هاتماس با ما