دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ-بازاریابی دیجیتال-آرشیدا-arshidaco.com

دیجیتال مارکتینگ (بازاریابی دیجیتال)

بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ (digital marketing) به هر نوع بازاریابی محصولات و خدمات که از طریق ابزارهای دیجیتالی انجام می شود.

بازاریابی دیجیتالی صرفا از طریق اینترنت نیست بلکه همه ابزارهای دیجیتالی و الکترونیکی را شامل می شود.

بازاریابی دیجیتالی شامل بازاریابی رادیویی- تلفن مارکتینگ- تلویزیون مارکتینگ- بیلبوردهای الکترونیک- بازاریابی موتورهای جستجو و …. است.

دیجیتال مارکتینگ-بازاریابی دیجیتال-arshidaco.com

انواع روش های دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ به دو صورت آفلاین و آنلاین است. بازاریابی دیجتالی آفلاین مانند رادیو مارکتینگ، تلویزیون مارکتینگ، تلفن مارکتینگ، بیلبوردها و استرابوردهای الکترونیکی است.

تبلیغات آفلاین هدفمند نیست. فرض کنید در تاکسی نشسته اید و تبلیغات یک محصول خاص از رادیو را می شنوید شما به این محصول احتیاجی ندارید و فقط آن تبلیغ را می شنوید. هزینه تبلیغات آفلاین بسیار بالاست. هزینه یک دقیقه تبلیغ در تلویزیون بسیار زیاد است.

تبلیغات آنلاین در بستر اینترنت انجام می شود. SEM(Search Engine Marketing) مهم ترین نوع تبلیغات آنلاین است که شامل seo(search engine optimisation) و بهینه سازی سایت  و تبلیغات کلیکی(CPC)است. از انواع دیگر تبلیغات آنلاین ایمیل مارکتینگ،تبلیغات شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، بازاریابی محتوا و … است. تبلیغات آنلاین را می توان از طریق ابزارهای مختلف آنالیز کرد ولی تبلیغات آفلاین قابل آنالیز نیستند مثلا شما هرگز نمی فهمید چند نفر تبلیغات شما را دیده اند یا چند نفر از طریق آن تبلیغات محصول و خدمات مورد نظر شما را خریداری کرده اند.

انواع دیجیتال مارکتینگ-آرتا پردازه آرشیدا-ARSHIDACO.COM

اهمیت استفاده از بازاریابی دیجیتال

استفاده از روش های سنتی بازاریابی دیگر تقریبا منسوخ شده است. دیگر برای تبلیغ محصول و خدمات کسب و کارها کمتر کسی از کاتالوگ و تراکت و … استفاده می کند. این نوع تبلیغات هدفمند نیستند و هزینه زیادی از شما به هدر می رود. افراد کاتالوگ ها و تراکت ها را بدون مطالعه در سطل آشغال می اندازند. اما دیجیتال مارکتینگ از نوع تبلیغات هوشمند است و باعث افزایش فروش و در نتیجه افزایش درامد می شود.

همچنین دیجیتال مارکتینگ باعث برندینگ و معروف شدن برند شما نیز می شود.

انواع بازاریابی

در حالت کلی میتوان بازاریابی را به دو دسته تقسیم کرد: بازاریابی درونگرا یا اینباند مارکتینگ(Inbound Marketing) و بازاریابی برونگرا(outbound Marketing). در نوع بازاریابی درونگرا صاحب کسب و کار به سراغ مشتری می رود. در بازاریابی برونگرا مشتری به سراغ کسب و کار می رود.

دیجیتال مارکتینگ-بازاریابی درونگرا و برونگرا-ARSHIDACO.COM

بازاریابی دیجیتال ترکیبی از بازاریابی درونگرا و بازاریابی برونگرا است.

نقش دیجیتال مارکتینگ در یک کسب و کار

امروزه تمام کسب و کارها نیاز به دیجیتال مارکتینگ دارند. همه افراد امروزه احتیاجات خود را در گوگل سرچ می کنند بنابراین اگر کسب و کاری در فضای مجازی وجود نداشته باشد مثل این است که کلا وجود ندارد. امروزه داشتن یک سایت خوب از اولین ملزومات یک کسب و کار است. علاوه بر سایت می توانید در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی نیز به معرفی محصولات و خدمات خود بپردازید.

انواع کسب و کارهایی که از دیجیتال مارکتینگ استفاده می کنند

اگر کسب و کار شما به گونه ای است که لازم است در تمام نقاط یک کشور یا حتی دنیا بازاریابی کنید دیجیتال مارکتینگ به کمک شما می آید. شما می توانید با تبلیغات در گوگل محصولات و خدمات خود را معرفی کنید و یا محصولات و خدمات خود را به فروش برسانید. تمامی کسب و کارها نیاز به استفاده از بازاریابی دیجیتال دارند.

دیجیتال مارکتینگ-بازاریابی دیجیتال-آرشیدا-arshidaco.com

مطالعه بیشتر

مطالعه بیشتر

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 15 =

خانهدرباره ماپروژه هاتماس با ما