سئو سایت

سئو سایت

سئو سایت چیست؟ سئو سایت (SEO) سرواژه‌ی کلمات search engine optimization به معنی بهینه‌سازی موتورهای جستجو است. در واقع منظور ما از بهینه‌سازی موتورهای جستجو، بهینه ‌سازی صفحات وبسایت برای موتورهای جستجو است. هر صفحه از وبسایت به صورت جداگانه برای موتورهای جستجو بهینه میشود بنابراین هر صفحه رنک متفاوتی دارد. سئوی سایت یکی از زیرمجموعه‌های مهم دیجیتال مارکتینگ و یک روش و استراتژی بازاریابی برای افزایش ترافیک سایت است. به این صورت که زمانی که شخصی کلمه مورد نظر ما را در موتورهای جستجو سرچ میکند وبسایت ما در رتبه های بالا باشد و کاربر از سایت ما بازدید کرده با خدمات و محصولات ما آشنا شده و بدین صورت شانس فروش محصولات و خدمات ما افزایش یابد.

سئو سایت-بهینه سازی-آرتا پردازه آرشیدا-arshidaco.com

بهینه سازی سایت به معنای فریب دادن گوگل نیست و به کار بردن روش هایی است که خود گوگل ارائه داده است. تکنیک های زیادی برای سئو توسط گوگل تعریف شده است که سئوکارها مهم ترین آن ها را پیاده سازی می کنند.سئو مخصوص برنامه نویسان و طراحان سایت نیست. همه افرادی که به نوعی با وبسایت یک کسب و کار ارتباط دارند باید با مبانی سئو آشنا باشند.

برای دیدن ویدئو سئو چیست در آپارات ما را دنبال کنید.

انواع سئو سایت: سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سفید (White-Hat Seo) به روش هایی اطلاق می شود که کاملا مطابق با استانداردهای گوگل است. این روش زمانبر است اما مطمئن است. در حقیقت در این روش شما تمام کارهایی را باید انجام دهید که سایت شما کاربر پسند باشد. حتما شنیده اید که سایت خود را باید برای کاربر بهینه کنید نه برای گوگل یا هر موتور جستجوی دیگری. یکی از مهم ترین کارها برای رسیدن به این منظور تولید محتوای مفید و هدفمند برای کاربر است.

سئوی کلاه سیاه(black-Hat Seo) دقیقا مخالف روش های کلاه سفید است. روش هایی است که سعی دارد با فریب دادن گوگل و با سوء استفاده از نقطه ضعف های گوگل به رتبه های بالاتری دست پیدا کند. سئو کلاه سیاه در مدت زمان کمتری شما را به رتبه های بالا می رساند اما با هوشمندتر شدن گوگل این سایت ها شناسایی می شوند. گوگل با سایت هایی که از روش های کلاه سیاه استفاده می کنند برخورد و آن ها را پنالتی یا جریمه می کند.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید سئوی کلاه سفید و سئوی کلاه سیاه نمادی از خیر و شر هستند. در فیلم های وسترن هالیوودی قهرمانان مثبت فیلم کلاه سفید بر سر می گذارند و نقش های منفی فیلم که نماد شر هستند کلاه سیاه بر سر دارند.

سئو سایت-سئو کلاه سفید-سئو کلاه سیاه-arshidaco.com

تکنیک های کلاه سفید اگر به درستی انجام نشوند در حکم سئوی کلاه سیاه خواهد بود.

انواع سئو سایت: سئو داخلی و سئو خارجی

سئوی داخلی یا on page روش هایی است که در داخل سایت باید اعمال شوند مانند تولید محتوای مناسب، سرعت سایت، لینک سازی داخلی، استفاده از کدنویسی بهینه و استاندارد و … البته برخی از سئوکارها این موارد را جزو دسته بندی سئو تکنیکال یا فنی میدانند. اما در هر صورت در هر دسته بندی که قرار دهیم باید این موارد را رعایت کنیم.

سئوی خارجی یا off page seo روش هایی است که در خارج از سایت انجام می گیرد مثل استفاده از بک لینک ها و یا تبلیغ در شبکه های اجتماعی

سئو داخلی-سئو خارجی--سئو سایت- arshidaco.com

اهمیت سئو سایت در چیست؟

سئو سایت از جنبه های زیادی اهمیت دارد از جمله:

 • seo از بهترین و مهم ترین روش های بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ است. دیگر نیازی به توضیح نیست که امروزه استفاده از تراکت ها و یا بازاریابی تلفنی و … تقریبا منسوخ شده و کاربران محصولات و خدمات مورد نیاز خود را در گوگل سرج می کنند.
 • seo بازدیدکنندگان زادی را به سایت شما می آورد و امکان تبدیل بازدیدکنندگان به مشتریان را افزایش می دهد.
 • seo باعث برندینگ و ایجاد برند می شود.
 • seo باعث افزایش فروش محصولات و خدمات شما می شود.
 • seo بهترین روش تبلیغ است که باعث بهتر دیده شدن سایت شما می شود.

کارهای مخرب برای سئو سایت

 • از منتشر کردن مقالات کپی شده از دیگر سایت ها خودداری کنید.
 • خریدن بک لینک
 • ایجاد برگه هایی با محتوای کم و بی کیفیت
 • استفاده از پاپ آپ زیاد
 • استفاده اغراق آمیز از کلمات کلیدی
 • گذاشتن کامنت های فیک در مقالات

موتورهای جستجوی پراستفاده

موتورهای جستجوی زیادی وجود دارد مانند گوگل، یاهو ، بینگ و … . در حال حاضر گوگل با اختلاف معنی داری جزو بهترین موتورهای جستجو به شمار می رود. بنابراین اگر ما سایت خود را برای گوگل بهینه کنیم مانند این است که برای سایر موتورهای جستجو هم بهینه کرده ایم.

وب مستران و سئوکارها سئوسازی را اغلب متمرکز به گوگل میکنند زیرا گوگل قدرتمندترین موتور جستجوی جهان شناخته میشود تا جایی که گوگل کردن به عنوان یک واژه انگلیسی پذیرفته شده(Googlete) و بیشتر افراد موتور جستجو و گوگل را به عنوان واژه ها و عبارات مترادف به کار میبرند و تصور میکنند موتور جستجو یعنی گوگل. در حالت کلی گوگل به سه دلیل از اهمیت بیشتری نسبت به سایر موتورهای جستجو برخوردار است. دلیل اول تعداد جستجوهایی است که در گوگل انجام میگیرد. بیشتر از نود درصد جستجوهای کل دنیا از طریق موتور جستجوی گوگل انجام میشود. کاربران حرفه ای اول از گوگل بعد از بینگ که مربوط به شرکت مایکروسافت هست و بعد از یاهو استفاده میکنند.

دلیل دوم اصول بهینه سازی است. اصول بهینه سازی در تمامی موتورهای جستجو یکسان است و تمامی موتورهای جستجو الگوریتم های گوگل را کپی میکنند. بنابراین اگر سایت خود را برای گوگل بهینه کنید به صورت اتوماتیک برای بقیه موتورهای جستجو هم بهینه میگردد.

دلیل سوم این است که گوگل ابزارهای قدرتمندی را در اختیار وبمستران قرار میدهد. این ابزارها کمک بسیاری برای استانداردسازی سایت و بهینه سازی سریع میکنند.

چرا گوگل مهمه؟

گوگل-موتورهای جستجو--سئو سایت-arshidaco.com

سئو سایت یا تبلیغات گوگل؟

بسیاری از افراد سئوی سایت را با تبلیغات گوگل اشتباه می گیرند. تبلیغات گوگل یا گوگل ادوردز بستگی به کلیک افراد دارد مثلا شما هزینه 100 کلیک را پرداخت می کنید و به محض تمام شدن هزینه پرداخت شده به جایگاه واقعی خود بر می گردید. اما سئوی سایت روش ماندگارتری است و با آپدیت سایت خود می توانید جایگاه خود را حفظ کنید.

 قیمت خدمات سئو سایت چقدر است؟

همان طور که در بالا گفتیم seo (سئو سایت) مجموعه ای از تکنیک ها و روش ها برای افزایش رتبه در گوگل است. بنابراین seo (سئو سایت)یک محصول مشخص نیست که قیمت تعریف شده ای داشته باشد. قیمت سئو به عوامل مختلفی از جمله نوع سایت شما، برنامه نویسی سایت شما، رقبای شما و … دارد. در مرحله اول، آنالیز سایت شما توسط آرشیدا انجام می گیرد و بعد از آنالیز کامل قیمت دقیق مشخص می شود.

قیمت سئو سایت-arshidaco.com-طراحی سایت

 تضمین برای رسیدن به رتبه 1 گوگل!!

هیچ تضمینی برای قرار گرفتن شما در لینک اول گوگل وجود ندارد. در واقع نمی توان به صورت صد در صد مشخص کرد که سایت شما در بازه زمانی مشخصی در چه رتبه ای قرار می گیرد. دلیل آن این است که هیچ کس از آپدیت های بعدی گوگل مطلع نیست و هیچکس نمی تواند عملکرد رقبای شما را تخمین بزند. اما به صورت تقریبی می توان مشخص نمود که سایت شما در یک زمان مشخص در رتبه های بین یک تا 5 قرار می گیرد.

دادن تضمین به کارفرما احتمال پذیرش پروژه سئو را افزایش می دهد اما گوگل بارها اعلام کرده این کار غیر قانونی و حتی به نوعی کلاهبرداری است.

رتبه یک گوگل-arshidaco.com-سئو سایت

اگر قصد سئو سایت و بهینه سازی سایت خود را دارید با ما تماس بگیرید و یا از طریق ایمیل با ما در ارتباط باشید. کارشناسان آرشیدا آماده پاسخگویی 24 ساعته به شما عزیزان می باشند.

خانهخدماتپروژه هاتماس با ما